Dr Bronner's

Słynne, 'kultowe' mydła firmy Dr Bronner's produkowane są od przeszło 60 lat i cieszą się rosnącą popularnością. Magiczne mydła doktora Bronnera, robione na bazie czystego mydła kastylijskiego są naturalne, biodegradowalne, odpowiednie dla wegan oraz nietestowane na zwierzętach, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty, w tym certyfikat organiczności USDA i Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade).

Emmanuel Bronner, emigrant z Niemiec, rozpoczął produkcję tak popularnych dzisiaj mydeł w 1948 roku w Stanach Zjednoczonych, jako przedstawiciel trzeciego pokolenia wytwórców mydła w swojej rodzinie. Na etykietkach mydeł Dr Bronner opisał swoją filozofię, opartą na wierze w jednego, uniwersalnego Boga i braterstwie wszystkich ludzi na Ziemi. Była to jak na tamte czasy myśl dość rewolucyjna. Czas pokazał, że Dr Bronner nie był szalony, po prostu śmiałymi wizjami wyprzedzał swoją epokę.

W miarę upływu czasu mydła Dr Bronnera zyskały opinię wyrobów uniwersalnych, bardzo dobrych jakościowo i stosunkowo niedrogich. Dzisiaj firmą nadal kieruje rodzina doktora Bronnera, a produkty cieszą się wielkim powodzeniem w świecie. Jako pamiątka po ekscentrycznym założycielu firmy pozostały etykiety butelek, gęsto zapisane jego filozoficznymi wywodami.

Najbardziej znanym i cenionym wyrobem firmy jest naturalne mydło, wytwarzane z czystych olejów roślinnych, z dodatkiem olejków eterycznych, używanych jako substancje zapachowe.

Wszystkie produkty Dr Bronner's posiadają certyfikat USDA (Amerykański Departament Rolnictwa), który został opracowany z myślą o naturalnej żywności, ale stosuje się go także do oznaczania kosmetyków naturalnych spełniających bardzo surowe wymogi programu organicznego. W roku 2007 firma Dr Bronner’s otrzymała certyfikat Sprawiedliwego Handlu, przyznawany przez szwajcarską organizację IMO.

Mydła Dr Bronner’s mają wielbicieli wśród światowych celebrytów. Fanami ich są m.in. Drew Barrymore, Sandra Bullock i Jennifer Aniston.

 

Składniki produktów Dr Bronner's:

• całkowicie biodegradowalne
• Fairtrade - certyfikat Sprawiedliwego Handlu
• odpowiednie dla wegetarian
• odpowiednie dla wegan (z wyjątkiem balsamów do ust i do ciała, które zawierają organiczny wosk pszczeli)
• certyfikowane oleje organiczne
• wszystkie oleje pochodzą z upraw posiadających znak ekologiczny przyznawany przez IMO (Institute for Marketecology), stosowany w dziedzinie certyfikacji produktów ekologicznych,
• organiczny olej kokosowy ze Sri Lanki
• organiczny olej palmowy z Ghany
• organiczny olej konopny z USA
• organiczna oliwa z oliwek z Palestyny i Izraela

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl